خانه / کتاب / جهان انسانی انسان جهانی

جهان انسانی انسان جهانی


توضیحات:
جهان انسانی، انسان جهانی، کتابی است درباره‌ی مقولات معرفت و عقل، روابط میان این دو، و چگونگی عملکرد آن‌ها در فعالیت‌های فردی و اجتماعی انسان، این کتاب در سه بخش مختلف به مسائل نظری تئوری شناخت، مباحث مربوط جهانی شدن و تحلیل‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی منبعث از کاربرد عقل و معرفت اختصاص دارد. “شناخت زمان و هستی فعال آدمی”، “زمان، مکان در عرصه تحلیل‌های استدلالی و انتقادی”، “نیازها، آرزوها و تکامل فرد اجتماعی”، “زمان و قلمرو شناخت آدمی”، “نگرشی بر تحولات دنیای معاصر و اثر آن بر معماری”، “انسان معرفتی و انسان عقلائی”، “جهانی شدن، ضرورتی مبهم”، “جامعه اطلاعاتی”، “توسعه و عدالت اجتماعی”، “توسعه در جریان تحول نیروهای اجتماعی”، “آموزش عالی، گذرگاه اصلی توسعه”، “آموزش مدیریت و ضرورت بازنگری آن” و “مدیریت، توسعه و تاریخ”، برخی از مقالات این کتاب هستند.

خلاصه: کتاب «جهان انسانی، انسان جهانی»، مجموعه ای از مقالاتی است که طی آن، کاربرد تئوری تعادلات سه جزئی در حوزه های مختلف محک زده شده است. از قلمرو شناخت تا علوم و از جامعه تا حیات،‌ از تکنولوژی تا علوم پایه و از تحلیل های اجتماعی و چگونگی تحول قدرت در آنها.

موضوع مهم دیگر، بحث درباره هویت نوعی و هویت فردی است، به طوری که تمایز میان انسان با دیگر ذات های شناسنده در این بخش مورد مقایسه قرار گرفته اند.

ناشر: بازتاب اندیشه

سال انتشار: ۱۳۷۴

درباره‌ی emGF9cnZN5

حتما ببینید

پرسشی از هایدگر: تکنولوژی چیست؟

پرسش اصلی هایدگر آنگاه که به تکنولوژی می اندیشد، چنین است: چه رابطه ای میان هستی و تکنولوژی وجود دارد؟ پس به عبارتی دیگر، هستی شناسی تکنولوژی در مرکز توجه هایدگر قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *